Saç Kaynağı Nedir Nasıl Yapılır, Kaynak Çeşitleri Nelerdir

Saç Kaynağı Nedir Nasıl Yapılır, Kaynak Çeşitleri Nelerdir

Günümüzde kadınların sık olarak kullandığı kaynak saçlar, kısa saçların uzun ve gür görünmesine yarayan, birçok farklı şekilde yapılabilen
uygulamalardır. Kullanışlı olup olmadıkları ise tartışılır.

Titiz olan ve saç bakımına özen gösteren kişilerin kullanması oldukça zordur. Yaptırmaya karar vermeden önce iyi düşünmekte yarar var. Sonrasında vazgeçtiğinizde de zor bir süreç sizi bekliyor olacaktır.
Söze her ne kadar olumsuz yönleriyle başlasak da, saç kaynakları oldukça kullanışlı, kadınların bir çok yönden işine yarayan uygulamalardır. Örneğin saçlarınızı kestirdiniz ve pişman oldunuz. E bir de yavaş uzayan bir saçınız varsa işiniz daha da zor. Saçlarınızın eski haline gelmesi için aylarca beklemeniz gerekecek. İşte saç kaynağı uygulamaları tam da bu noktada işinizi kolaylaştırıyor. Güvendiğiniz bir kuaföre, doğru tekniklerle yaptıracağınız saç kaynağı sayesinde, saçlarınız eski uzun ve havalı haline dönüşebilir. Bunun yanında bazı kadınların yapı itibariyle saçları çok seyrek olabiliyor. Saç aralarına atılan kaynaklar sayesinde saçlar olduğundan çok daha sık ve gür bir görünüm kazanabilmektedir. Bunda da yine önemli olan püf nokta işinin ehli birine yaptırmak ve saçlarınıza doğal bir görünüm vermektir.

Saç Kaynağı Nasıl Yapılır, Kaynak Çeşitleri Nelerdir

Saç kaynağı, kadınların en önemli noktaları saçlarıdır. Neredeyse tüm kadınlar saçlarına çok önem ve özen gösterirler. Saç güzellikleriyle de dikkat çeken birçok kadın vardır. Bununla birlikte kadınlar saçlarına bakımlarını ve renk değişimleri, kırık aldırma vs. gibi işlemleri iyice arttırmış ve sıklıkla kuaföre gider olmuşlardır. Günümüzde kadının saç bakımıyla alakalı birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden biri olan saç kaynağından sizlere ayrıntılarıyla bahsedeceğiz.

Saç Kaynağı Uygulaması Genelde Neden Yapılır

Genelde bayanların bu uygulamaya başvurma sebebi şudur; saçları çabuk uzamayan ya da seyrek cansız saçlar gibi sıkıntılar yaşayan bayanlar bu uygulamaya başvururlar. Bu uygulamayla birlikte çok şık ve göz alıcı saçlara sahip olabilmektesiniz.

Saç Kaynağı Nedir

Kadınlar bu senede bu uygulamayı çok kullanmaktadır. Peki bu saç kaynağı nedir? Şöyle ki saç kaynağı saçları kısa olan ama uzun olmasını isteyen kadınların kaynak yaptırarak saçlarının uzun gözükmesini sağlamaktadır. Saç kaynağıyla beraber gür ve güzel saçlara sahip olabilen bayanların bazıları ise sadece zevk için yani farklı renkler ve tonlar için bu yönteme başvurabilmektedir. Bu kaynaklar herkes tarafından çok kullanım görse de bazı kişiler için hiç uyumlu olmamasıyla bilinmektedir. Bunun sebebiyse gerçekten saç kaynağı dışında, normal bir zamanda saçıyla çok uğraşan, çok ilgilenen ve çok bakım yapan kişi saç kaynağından rahatsız olmaya başlar. Bu kişiler için bu uygulama pekte uygun değildir. Saç kaynağını yaptırdınız sonrasında ise vazgeçtiniz diyelim o zaman biraz zor zamanlar yaşamanız çok mümkündür. Bu yüzden bu uygulamaya başvurmadan önce kesinlikle çok düşünülmelidir.

Size olabilecek dezavantajlarından bahsettik. Ancak kullanım sayısıyla birlikte de beğeni almış ve hoş bir pozisyona gelmiş bir uygulamadır. Örnek olarak saçlarınızı kesmeye karar verdiniz. Sizde kısa saçın daha çık duracağını düşündünüz. Ancak saçlarınız kısalınca beklediğiniz şıklık veya istediğiniz saçlar ortaya çıkmadı işte o zaman bu yönteme başvurmanız biraz daha mantıklı olacaktır. Özellikle bu yönteme başvuran kişiler saçları yavaş uzayan, kısa saçlı insanlardır.

Saç Kaynağını Herkes Yapamaz

Saç kaynağı yaptırmaya karar verdiğinizde sıkı bir araştırma yapmalısınız. Belirli ve iyi bir kuaförünüz varsa talebinizi ileterek bu uygulamadan faydalanın. Bu şekilde eski daha güzel olduğunu düşünen saçlarına kavuşmuş olan birçok kişi var. Saç kaynağı olayının bir de her saç ile uyumu söz konusu değildir. Sizin saçlarınızla yapmak istediğiniz kaynak şeklinin uyumu oldukça önemlidir. Saçlarınız çok hassas ve çok kırılgansa aynı zamanda da çok boyatma durumunuz söz konusuysa saç kaynağı ek tavsiye edilmeyecektir.

Saç Kaynağı Nasıl Yapılır

Saç kaynaklı, normal saçların 0,7 milimetre ile 1 santimetre arası kadar mesafeden başlatılmaktadır. Düzenli şekilde takibi sağlanmalı ve teyit edilmelidir. Bu takip sizin içinizi ferahlatacaktır. Saçtan saça değişen uzama süreleriyle birlikte yaklaşık 7 ay civarında bu kaynaklar sökülerek tekrar gereken mesafelere uygulanmaktadır.

Saç Kaynağı Çeşitleri

Saç kaynağı, çeşidi olarak 5 tanedir.

Silikon Kaynak
Halkalı (Boncuk) Kaynak
Poliüretan Kaynak
Keratin (Mikro) Kaynak
Tres Kaynak

Author: Raşit Tunca